Belphegor

The ex-prince of Hell, Demon of Sloth

Description:
Bio:

Şeytan bilimine göre Belphagor, insanların keşif yapmalarına yardımcı olduğu söylenen, cehennemin yedi prensinden biridir. İnsanları kışkırtarak, onlara çok para kazanarak zengin olmalarını sağlayacak kurnaz buluşlar yaptırır. Bazı 16. yüzyıl şeytan bilimcilerine göre Nisan aylarında gücünün zirvesinde olduğu rivayet edilir. Rahip ve cadı avcısı Peter Binsfeld’e göre Belphagor tembelliğin derin boşluğuna kendini emanet etmiştir. Bu nedenle kendisi yedi büyük günahtan biri olan Tembelliğin şeytanı olarak da bilinir.

Fakat nedeni bilinmeyen nedenlerden ötürü Belpgahor, cehennemen ayrılmış ve dünyayı, kötülüğünü yaymak için yeni mekanı bellemiştir. Bermuda adasına yerleşerek, halkın zihniyle oynayarak kendi ufak krallığını kurmuştur. Halkı tembelliğe sürüklediği ve sürekli yeni müritler bulduğu adada gittikçe güçlenmektedir.

Belphagor kendisine gelebilecek tehlikelerden korunmak için adayı ve varlığını mümkün olduğunca gizli tutmaktadır. Bazı büyük şeytanların Belphagor’u aradığı aşikardır.

Belphegor

Kurtlar ve Tilkiler - Uroboros Wuroldar